Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Certifikáty

Následuje přehled certifikačních autorit používaných ve školní síti včetně odkazu na stažení certifikátu.

 1. Certifikační autorita VŠE – v síti eduroam se již nepoužívá, doporučujeme ovšem nainstalovat, neboť se používá pro ověření většiny webů, které jsou na škole. Ve Windows od Microsoftu je potřeba instalovat do většiny prohlížečů individuálně.
 2. Certifikát GeoTrust Global CA – certifikát od firmy GeoTrust, který se používá k ověření v síti eduroam a pro některé školní weby. Měl by být přítomen ve většině operačních systémů – nezapomeňte provádět instalace aktualizací, jinak se může stát, že máte starou verzi či není tento certifikát přítomen vůbec.
 3. Certifikační autorita CESNET – v některých specifických případech se používají certifikáty podepsané touto autoritou.
 4. Certifikační autorita FM VŠE – používá se pro weby a bezdrátovou síť Fakulty managementu VŠE
 5. Certifikační autority TCS (TERENA Certificate Service) – certifikační autorita, která nahrazuje certifikát SureServer EDU. Tato certifikační autorita je podepsána kořenovým certifikátem s označením AddTrust_External_Root (ve MS Windows se zobrazuje popis USERTrust), tj. pro bezproblémové ověření musíte důvěřovat tomuto kořenovému certifikátu. Dle našich zkušeností je kořenový certifikát přítomen v následujících zařízeních a operačních systémech:
  • Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 2003, Windows 2008 – u těchto operačních systémů předpokládám, že uživatel provádí pravidelně aktualizace včetně aktualizací kořenových certifikátů (jsou volitelné),
  • většina distribucí Linuxu – zde závisí na správcích distribucí, zda je zařazen, ale zatím jsme nenarazili na distribuci, kde by nebyl
  • Windows Mobile s jistotou ve verzi 6.1 a vyšší
  • iPhone, iPod touch, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod touch (2nd generation)   OS 2.0 a vyšší

  Nebyl nalezen v mobilních zařízeních se systémem Symbian Series 60 3rd Edition, nutnost potvrdit tento certifikát a přijmout jej.


Translate »