Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Zabezpečení počítače

Základní doporučení

 • pravidelně aktualizovat operační systém
 • aktualizovaný a zapnutý antivirový program
 • odinstalovat programy, které nepoužíváte
 • pravidelně aktualizovat všechen nainstalovaný software
 • pracovat jako neprivilegovaný uživatel
 • odinstalovat síťové protokoly, které nepotřebujete

Články na téma prevence a zabezpečení počítače

Odstranění havěti

 1. Pokud nemáte na počítači žádný antivirový program, tak si nějaký nainstalujte. Z bezplatných doporučujeme Avast (http://www.avast.com/) či Avira Personal (http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus).
 2. Zaktualizujte si antivirový program a proveďte kontrolu počítače.
 3. Jeden antivirový program obvykle není schopen odchytit všechny hrozby. Proto zkontrolujte počítač ještě nerezidentním antivirovým programem, např. programem Kaspersky Removal Tool (český popis použití ) nebo programem Micro World eScan MWAV (český popis použití).
 4. Pokud víte jméno viru, zkuste najít, zda existují specializované programy na odstraňování této konkrétní havěti. Následují příklady těchto programů:

  Tyto speciální antiviry se používají na detekci a kompletní odstranění jednotlivých virů či konkrétních rodin virů. V některých situacích mohou být účinější, než obecné antiviry. Často se doporučuje jejich použití v Nouzovém režimu operačního systému, kdy je větší pravděpodobnost, že viry nebudou aktivní.

 5. Vyčistěte počítač od různých dočasných souborů. Vhodným nástrojem je program CCleaner.
 6. Projděte si všechny rady na zabezpečení počítače uvedené nahoře.

Pomoc při odstraňování virů

Pokud sami nezvládnete odstranit viry ze svého počítače, obraťte se na odbornou pomoc. U firemních počítačů je nejvhodnější předat počítač zaměstnancům firmy, kteří se starají o počítače ve firmě.

Další možností je obrátit se na specializovanou firmu zajišťující odvirování počítačů. Tyto firmy často vyžadují, abyste k nim počítač
donesli. On-line odvirování nabízí např. server viry.cz.

Diskusní skupina o virech v češtině – pokud potřebujete poradit jak na viry, můžete se zde zeptat na pomoc. Předtím prostudujte První pomoc na serveru www.viry.cz a dále si prohlédněte aspoň část předchozích příspěvků v diskusní skupině.


Translate »