Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Sony Ericsson P1 – operační systém UIQ3

Starší návod bez kontroly certifikátu a jména autentizačního serveru – připojení není bezpečné.
Heslo pro eduroam je odlišné od hesla do školních systémů. Můžete ho nastavit či změnit na https://eduroam.vse.cz/heslo/.
Pokud se Vám nedaří připojit, podívejte se na nejčastější problémy s připojením.


Tento popis nám poslal jeden student VŠE

Koupil jsem si před cca 14ti dny sony ericsson P1i s tím, že tento telefon budu používat jako mininotebook s připojením na wi-fi. Na eduroam.vse.cz jsem žádný návod k připojení pro tento telefon (respektive pro operační systém UIQ3) nenašel a na několika forech se dočetl, že to – bohužel – není možné. Nicméně to není pravda, přes tento telefon se připojit lze.

POSTUP

Od 18. dubna 2018 se pro používá certifikát DigiCert Assured ID Root CA, který je nutné do zařízení nainstalovat.

1) stáhnout certfikat v DER kodování ze stránek Digicert.com
2) přenést certifikát (pomocí USB, bluetooth) na kartu, případně hlavní paměť telefonu (pokud nefunguje mass storage, je možne využít programu jako SE PC suite, případně My Phone Explorer)

3) ve spravci souborů tento soubor najít a „spustit“ jej, poté se nechat telefonem vést a instalovat tento certifikát
4) zvolit WLAN (vedle ukazatele kvality signálu), dát skenovat
5) zvolit nalezenou eduroam síť, pokud je to první pokus, spustí se průvodce nastavením, pokud ne, je třeba původně nastavený účet najít a přenastavit (v ovládací panel -> připojení -> internetové účty)
6) nastavení:

STRANKA1

Nazev uctu: eduroam
Nazev site (SSID): eduroam
Zabezpeceni: WPA Enterprise
Rezim site: Infrastruktura

STRANKA2

Sifrovani dat: TKIP
Overovani site: PEAP
Vnitrni overovani: EAP-MS-CHAPv2

STRANKA3

Uzivatelske jmeno: xname@vse.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Heslo: heslo_pro_eduroam

7) poté stačí nový účet uložit a připojit se

PS: celý postup mi přijde příliš jednoduchý (díval jsem se na návody pro jiné platformy a povedlo se mi připojit napoprvé), aby na něj nikdo dříve nepřišel, navíc mám dojem, že jsem na nějakém fóru četl, že UIQ3 telefony v defaultním nastavení nejsou ochotny nainstalovat certifikát 2. úrovně, kterým měl být i tento z bodu 1).

Pokud je tomu tak, je možné (spíše pravděpodobné), zž tuto záležitost řeší freeware UIQ3 aplikace capsswitch, která jediným přepnutím odemyká omezení UIQ3 telefonu a že po takovém odemčení je již možné certifikát nainstalovat. Při svém pokusu jsem měl na telefonu tuto aplikaci nainstalovanou a omezení telefonu odemčena.

Popis aplikace capsswitch včetně downloadu: http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/Hackovani-UIQ3-nyni-zvladne-i-dite/sc-4-sr-1-a-1119875/default.aspx
obrázkový návod na eduroam ve Slovinsku – užitečné obrázky až po bod 6) STRANKA2, na slovinsku mají jiné zabezpečení:
http://www.eduroam.si/si/osebni-dostop/navodila-za-povezavo/symbian-sep1i


Translate »