Nastavení Eduroam v systému Bada

Starší návod bez kontroly certifikátu a jména autentizačního serveru – připojení není bezpečné.
Heslo pro eduroam je odlišné od hesla do školních systémů. Můžete ho nastavit či změnit na https://eduroam.vse.cz/heslo/.
Pokud se Vám nedaří připojit, podívejte se na nejčastější problémy s připojením.

Po vstupu do menu vybereme položku Nastavení. Poté Konektivita -> Wifi

Zapneme Wi-Fi a pokud je v dosahu eduroam, měl by se zobrazit v seznamu sítí. -> Abysme mohli nastavit podrobnosti zabezpečení sítě ťukneme na název sítě – eduroam (!!přímo na text, ne vedle do čtverečku!!).

V podrobnostech vybereme Metoda EAP

Zde musí být zaškrtnuto pouze PEAP -> Hotovo -> Vyplníme Uživatelské jméno vaším xname včetně @vse.cz -> heslo do eduroam -> Zpět.

Nyní můžeme ťuknout do čtverečku vedle a telefon by se měl připojit.

Tipy:

• Pokud se napoprvé telefon nepřipojí, neklesejte na mysli a vypněte a zapněte wi-fi, popř. klidně restartujte lelefon. (Občas se mě stane, že nevyhledá žádnou síť, po znovuzapnutí wi-fi už je to pak v pořádku)
  • Os Bada je zatím operační systém v plenkách, proto pravidelně aktualizujte firmware, nejen kvuli wi-fi se to vyplatí
  • Návod otestován na Samsung Wave GT-8500 s JH3 firmware

Návod nám zaslal student Miloslav Náprstek (xnapm00) a tímto mu děkujeme. Pokud s nastavením budete mít problém, kontaktujte s případnými dotazy přímo jeho.