Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Windows Vista – nastavení eduroam

Starší návod s kontrolou certifikátu autentizačního serveru.
Heslo pro eduroam je odlišné od hesla do školních systémů. Můžete ho nastavit či změnit na https://eduroam.vse.cz/heslo/.
Pokud se Vám nedaří připojit, podívejte se na nejčastější problémy s připojením.


Konfigurace připojení do bezdrátové sítě eduroam ve Windows Vista je podobná jako u Windows XP.

Přes Control Panel otevřete Network and Sharing Center. Klikněte v menu vlevo na „Set up a connection or network“ a zvolte Manually connect to a wireless network a klikněte na NEXT. Zde zadejte název sítě eduroam, zvolte WPA2-Enterprise a AES.

vista-zalozeni-eduroam

Klikněte na „Change connection settings“ .

vista09.png

V okně vlastností sítě zkontrolujte Security type: WPA2-Enterprise a Encryption type AES. Metoda autentifikace musí být zvolena PEAP. Jakmile vše správně nastavíte klikněte na tlačítko SETTINGS (Nastavení ), zobrazí se vám okno s Vlastnostmi PEAP autentifikace.

vista-security-01

PEAP autentifikaci nastavte dle obrázku, tj Zaškrtněte ověření serveru (Validate server certifikate) a certifikační autoritu DigiCert Assured ID Root CA.

Windows Vista MS klient výběr certifikátu

Autentifikační metodu nechte nastavenou na EAP-MSCHAP v2. Nyní klikněte na tlačítko Configure a zrušte Automatické použítí přihlašovacích údajů Windows. Pokud to neuděláte nezobrazí se vám dialog pro zadání hesla a jména do sítě eduroam.

nastaveni-eap

Nyní se již můžete připojit. Měla by vám vyskočit tabulka. V musíte zadat uživatelské jméno ve tvaru xname@vse.cz a heslo pro síť eduroam. Místo xname použijete samozřejmě váš vlastní xname!!

login


Translate »