Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Nastavení eduroam na iPhone/iPad

Heslo pro eduroam je odlišné od hesla do školních systémů. Můžete ho nastavit či změnit na https://eduroam.vse.cz/heslo/.
Pokud se Vám nedaří připojit, podívejte se na nejčastější problémy s připojením
.


iPhone/iPad umí detekovat parametry bezdrátové sítě a první přihlášení do eduroam je pro uživatele jednoduché. Chybí kontrola autentizačního serveru – není to bezpečná konfigurace.
Vytvořenou konfiguraci lze ručně upravit pouze pokud jste připojeni do eduroam. Snazší cestou je automatická konfigurace stažené z eduroam Configuration Assistent Tool (CAT).

1. Automatická konfigurace pomocí služby eduroam CAT

V prohlížeči Safari https://cat.eduroam.org/ a postupujte dle pokynů.

 

2. Ruční konfigurace

1. V menu nastavení klepněte na položku Wi-Fi. Zobrazí se Vám seznam dostupných Wi-Fi sítí. Najděte síť eduroam a klikněte na ní.

eduroam_ios_10_pic1

2. Vyplňte uživatelské jméno (včetně @vse.cz) a heslo do sítě eduroam. Klepněte na Join.

eduroam_ios_10_pic2

3. Po vložení správných přihlašovacích údajů je třeba povolit certifikát autentizačního serveru VŠE. Ověřte, že má jméno radius.vse.cz a byl vydaný certifikační autoritou Terena SSL CA 3 (název mezilehlé certifikační autority). Klepněte na Trust.

eduroam_ios_10_pic3

4. Po potvrzení autentizačního serveru budete připojeni k bezdrátové síti VŠE. Po připojení doporučujeme stáhnout a použít konfiguraci z cat.eduroam.org.

eduroam_ios_10_pic4

3. Ještě jedno video s konfigurací eduroam


Translate »