Připojování účastníků konferencí v prostorách VŠE

Bezdrátová síť s názvem confererence se používá pro připojení účastníků konferencí pořádaných v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze (SB, NB, RB, LAULA, VAULA, CKJ, JM, Třebešín, Točná). Tato síť je oddělena od počítačové sítě VŠE a není na ní prováděno žádné filtrování provozu.

Za dobu, kdy na VŠE poskytujeme přístup do bezdrátové sítě conference, bylo pořádáno na desítky konferencí, z nichž některé měly až 1000 účastníků a v jednu chvíli bylo připojeno až 200 uživatelů. Síť conference pracuje na stejné technologii jako síť eduroam, která dokáže zvádnout v jednu chvíli více než 2000 uživatelů (ověřeno provozem).

• Jak o účty do bezdrátové sítě požádat

Na stránce conference.vse.cz naleznete odkaz Žádost o založení konference. Na dané stránce se přihlásíte školním účtem a vyplníte formulář podle vašich požadavků. Pokuď nemáte přístup do informačního systému InSIS Vysoké školy ekonomické v Praze, napište prosím požadavek na e-mail osi@vse.cz.

• Jak se do bezdrátové sítě conference přihlásit

1. Uživatel po obdržení přístutových údajů (jméno a heslo) nalezne na svém zařízení bezrátovou síť  SSID conference a provede připojení.
  2. Pro úspěšném připojení  do bezdrátové sítě (je mu přidělena IP adresa z rozsahu 172.17.x.x) otevře internetový prohlížeč a zadá jakoukoliv existující stránku. Bude automaticky přesměrován na stránku s přihlašovacími údaji, kde  zadá přidělené uživatelské jméno a heslo.

Přihlašovací obrazovka bezdrátové conference

3. Po úspěšném zadání uživatelského jména a hesla se zobrazí samostatné okno, které oznámí, že je uživatel do bezdrátové sítě připojen.

Potvrzení správě zanadých přihlašovacích údajů

4. Od této doby je účastník konference připojen k bezdrátové síti conference a může naplno využívat přístup k internetu.
  • Jaké mohou nastat komplikace při připojování

Pokud se na zařízení návštěvníka konference neobjeví stránky s přihlašovacími údaji, bude mít s nějvětší pravděpodobností nastaveno na svém notebooku následující omezení:

1. Na bezdrátovém adaptéru nemá nastaveno přidělování IP adresy ze serveru DHCP, ale má nastavnou IP ručne.
  2. V internetovém prohlížeči má nastaven proxy server.

Po dobu konání konference není ze strany Oddělení síťové infrastruktury poskytována žádná podpora účastníkům konference.

Před konferencí je možno připojení pořadatelům na jejich žádost předvést.