Nová aplikace pro změnu hesla do eduroam

nova_aplikace_pro_hesloV pondělí 7. listopadu jsme změnili aplikaci pro změnu hesla do eduroam. Nejviditelnější změnou je přechod na „školní vzhled“. Graficky je odděleno vkládání školního hesla od vkládání nového hesla pro eduroam a vpnku. Po úspěšném nastavení nového hesla se zobrazí nová stránka s doporučením pro nastavení.

Nová aplikace má i několik bezpečnostních změn:

• Lze nastavit hesla s diakritikou, v hesle mohou být jakékoliv znaky z UTF-8 včetně emoji. Pomocí hesel s non-ASCII znaky se lze přihlásit do eduroam i do školní VPNky – testovali jsme na různých operačních systémech včetně mobilních. Omezením jsou dostupné znaky na klávesnicích v různých operačních systémech. Zkoušeli jsme následující tři hesla:
    •  nové koště dobře mete
    •  😩WearyFace
    • Пиррова победа
  • Vizuálně jsou podporovány delší hesla – 30 i více znaků. Délka hesla není prakticky omezena.
  • Pro měření kvality hesla se používá knihovna zxcvbn, která podává lepší výsledky.
  • Stránky mají EV certifikát, tj. u certifikátu se zobrazuje jméno Vysoká škola ekonomická v Praze (CZ).